Підтримка в сфері безпеки а також поступ в проведенні антикорупційних реформ - такими будуть основні теми обговорень під час візиту Держсекретаря США Ентоні Блінкена до України, запланованого на 5-6 травня. ​


Блінкен «підтвердить непохитну підтримку з боку США суверенітету та територіальної цілісності України перед лицем тривалої російської агресії. Він також підтримає продовження прогресу інституційних реформ в Україні та подолання корупції, що є ключовим для зміцнення українських демократичних установ, економічного добробуту та євроатлантичного майбутнього», заявили в Держдепартаменті США.

Більш докладно про теми візиту під час брифінгу в п'ятницю розповів в.о. помічника заступника держсекретаря США посол Філіп Рікер, повідомляє Голос Америки.

 

Філіп Рікер

 

Рікер висловив впевненість, що питання безпеки України буде обговорюватись. «Ми надаємо значну безпекову допомогу, - зауважив посол. - Гадаю, Конгрес виділив приблизно 408 млн дол безпекової допомоги Україні в 2021 бюджетному році».

Рікер запевнив, що США продовжують уважно слідкувати за ситуацією на кордоні з Україною, де раніше повідомлялось про нагромадження російських військ.

 

Відповідаючи на питання журналістів під час брифінгу, Рікер прокоментував позицію США щодо вступу України до НАТО.

«Адміністрація Байдена продовжує підтримувати політику відкритих дверей до НАТО для тих, хто прагне бути членами Альянсу, коли вони будуть готові виконати зобов'язання».

 

Допомога в сфері енергобезпеки Україні є пріоритетом для уряду США, наголосив Рікер.

«Це однозначно буде в порядку денному під час наших зустрічей з президентом Зеленським та іншими посадовцями», зауважив він, окремо наголосивши на питанні газпромівського проекту «Північний потік 2» а також на нещодавній заміні керівництва «Нафтогазу», яке викликало занепокоєння США та країн «Великої сімки».

Рікер заявив, що Кабінет міністрів України «зманіпулював правилами» щоб звільнити наглядову раду «Нафтогазу» і замінити керівництво цієї компанії.

 

Питання підтримки України.в сфері безпеки та подолання корупції неодноразово піднімались в спілкуванні американських посадовців з українськими колегами, зауважив Рікер. «Багато з цих питань Байден підкреслював під час розмови з президентом Зеленським а Блінкен піднімав під час зустрічі з Міністром закордонних справ Кулебою».

«Ми підтримуємо Україну на обраному європейському шляху. Це те, на чому зосереджується український народ за майже 30 років незалежності і ми співпрацюємо з ними задля досягнення прогресу з подолання корупції та втілення реформ», - зауважив посадовець.

Зустріч наступного тижня стане першою зустріччю держсекретаря США з президентом України Володимиром Зеленським а також прем'єр-міністром Денисом Шмигалем. Блінкен вже мав нагоду зустрітись з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою під час засідання НАТО в Брюсселі.