Коли Путін отримує від Німеччини все, що хоче, він стає ще більш зухвалим, - говорить Віола фон Крамон, євродепутатка від німецьких Зелених в інтерв'ю PAP. Ми повинні бути більш рішучими. Поки у нас ще є можливість, - додає вона.


«Не думаю, що Путін поважає нас більше тоді, коли отримує від нас все, що хоче. Скоріше все навпаки. Він відчув кров і продовжуватиме вгризатися в Україну. Продовжуватиме здійснювати тиск на сусідні країни. Там, де має можливість, він дестабілізує», - говорить фон Крамон, одна з провідних експерток Німеччини по Росії.

 

На думку євродепутатки, прикладом поступливості Берліна є безумовна підтримка газопроводу Nord Stream 2.

«Ми повинні бути більш рішучими. Бо що може трапитися? Вони не перекриють нам газ. Це їхнє єдине і найважливіше джерело доходів. Вони не будуть цього робити зараз. Але якщо ми демонструємо свою готовність ще більше залежати від безпосередніх постачань з Росії, то стаємо ще більш сприйнятливими до шантажу», - оцінила німецька політикиня.

Вона теж зазначає, що з погляду енергетичної політики газопровід NS2 є зайвим.

«Що стосується потужності існуючих магістралей, вона більша, ніж нам потрібно. Крім того, можна використовувати сховища газу в Україні. Ця країна набагато простіша до співпраці, ніж Росія. Тому було би розумною стратегією - зосередитись на більш тісній співпраці з Україною, поки нам потрібен газ», - пропонує Віола фон Крамон.

 

На запитання, чому в Німеччині така сильна підтримка газопроводу та - взагалі - співпраці з Росією, вона заявляє, що її партія від самого початку виступала проти проекту, аргументуючи, що це була антиєвропейська ініціатива - спрямована проти багатьох держав-членів.

«Але в усіх інших партіях - Лівиці, АдН, СДП, ХДС/ХСС або СДПГ - є чітка більшість на користь Nord Stream 2. Частково це пов'язано з незнанням та необізнаністю про Росію. Із використанням ідейного кліше: все ж Америка не краща. На мій погляд, якщо ми хочемо мати стабілізацію та мир у нашому сусідстві, то вказування ​​пальцем на США не допомагає ні в чому, - підкреслює політикиня німецьких Зелених.

«Сприйнятливість до такого наративу зумовлена ​​частковою історичною амнезією. Це проявляється у повторенні мантри: нам слід домовлятися з Росією через історію. Чомусь німецькі підручники з історії вчать, що найголовніше у світі - це добрі відносини з Росією. Вони популяризують певну форму особливого трактування, підпорядкування себе Москві, що би вона не робила. Тим часом, як сусіди Польщі, як ті, хто залишив за собою величезну людську трагедію та руйнування в Польщі, країнах Балтії, Білорусі та Україні, ми повинні, у першу чергу, піклуватися про ті країни, а не Росію», - пропонує євродепутатка.