Президент Литви також заявив у Сеймі Польщі, що його країна працюватиме теж над припиненням фактичної окупації Сходу України

Литва ніколи не визнає анексії Криму і працюватиме над тим, щоб припинити фактичну окупацію Сходу України. На цьому у понеділок у польському Сеймі наголосив президент Литви Ґітанас Науседа. У Європі 21 століття немає місця для нових сфер впливу, які заперечували би суверенітет незалежних держав, додав він.


Виступаючи під час урочистого польсько-литовського засідання депутатів та сенаторів у 230-у річницю схвалення Конституції 3 травня, президент Науседа сказав, що Польща та Литва спільно стоять на варті історичної спадщини Речі Посполитої Обох Народів, повідомляє Польське радіо.

«Нашим обов'язком є гарантування, аби історично близькі народи України та Білорусі могли радіти плодам свободи, незалежності та демократії. У минулому вони належали до спільної родини європейських народів і я вірю, що так буде також у майбутньому», - сказав Науседа.

«Ми живемо у важкий період. Так як 230 років тому ми бачимо зростаючу на Сході військову силу, яка намагається заперечити наші цінності та загрожує нашому стилю життя», - сказав президент Литви.

 

Він звернув увагу, що сусідні народи, котрі прагнуть встановити демократичні відносини, продовжують боротися із жорстоким нехтуванням свободою.

«Мобілізація російських збройних сил на кордоні з Україною та військові дії на сході України незаконними, озброєними та підтриманими Москвою угрупованнями свідчать про зусилля, тиск та підбурювання до військової напруженості як важеля політичного впливу», - сказав Науседа.

«Я хотів би підкреслити, що Литва ніколи не визнає незаконну анексію Криму і буде працювати над тим, щоб припинити фактичну окупацію східної частини України. Що б не трапилось, ми не можемо дозволити Україні знову відійти в минуле», - сказав президент Литви.

 

Додамо, у понеділок, у 230-ту річницю прийняття Конституції 3 травня, президент Володимир Зеленський відвідує Польщу. Цього дня п'ять президентів - Польщі, Литви, Латвії, Естонії та України - підпишуть спільну декларацію та обговорюватимуть майбутнє Європи у Королівському замку у Варшаві.