Постійний представник Росії при Євросоюзі Володимир Чижов викликаний в понеділок, 3 травня, в Європейську зовнішньополітичну службу (ЄВС) в зв'язку з оголошеною забороною восьми громадянам ЄС, включаючи голову Європарламенту, на в'їзд в РФ.

 

Про це на брифінгу для журналістів заявив Петер Стано, прес-секретар Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля.
За словами Стано, послу буде заявлено "рішучий протест щодо цього рішення", яке в ЄВС вважають необгрунтованим і "політично мотивованим". Відповідаючи на питання про можливі висилки російських дипломатів з ЄС, представник Борреля заявив, що в даний момент йдуть відповідні дискусії. "І це не тільки в зв'язку з останнім російським рішенням (про заборону на в'їзд громадянам ЄС. - ред.), Це почалося раніше з дій Росії в державі-члені ЄС - Чеській Республіці - по непропорційному видворенню дипломатів", - уточнив Петер Стано.


У ЄВС вважають, що Росія прямує шляхом конфронтації. Готуючи реакцію, зазначив Стано, європейська дипломатія бажає єдиної, скоординованої відповіді. Дане питання буде предметом обговорення на найближчій Раді ЄС із закордонних справ 10 травня. Крім того, за його словами, можлива і реакція на рівні Ради Європи. "Європейський союз не може примусити Росію дотримуватися всіх правил ЄС, навіть якщо б ми цього хотіли. Але коли ви член Ради Європи і порушуєте ваші зобов'язання, в такому випадку у організації є кошти змусити вас        " платити "і відчути на собі наслідки".


Стано також нагадав, що на міжнародному рівні є і інші формати, наприклад, "Велика сімка". "Міністри закордонних справ країн G7 зустрінуться в Лондоні <...>, і Росія буде предметом обговорення на порядку денному. <...> Контекст можливих санкцій досить широкий. Потрібні різні дії на різних рівнях", - резюмував офіційний представник глави дипломатії ЄС .

 

МЗС Росії 30 квітня оголосило, що у відповідь на "недружні дії" Брюсселя закриває в'їзд в країну восьми високопоставленим чиновникам ЄС.