За твердженням  видання Seznam Zprávy, віце-прем'єр Ян Гамачек збирався під час візиту до Москви, запланованого на 19 квітня, мав намір домогтися поставок в Чехію мільйона доз вакцини «Супутник V» і проведення в Празі зустрічі президентів США і Росії. В обмін він нібито пропонував замовчати участь російських спецслужб у вибухах складів боєприпасів в селищі Врбетіце в 2014 році, пише Чеське радіо.


Поїздка в Москву Яна Гамачека, який на той момент тимчасово виконував обов'язки міністра закордонних справ, не відбулася, а 17 квітня влада висунула звинувачення на адресу Росії. Ян Гамачек, який також займає пост глави МВС, категорично спростовує твердження видання, називаючи його «брехнею і домислами».


Після публікації опозиційна коаліція Spolu в складі цивільних демократів, ТОР-09 і християнських демократів зажадала проведення закритого засідання нижньої палати парламенту для розгляду даного питання. На думку коаліції, Ян Гамачек повинен подати у відставку. Глава ТОР-09 Маркета Пекарова-Адамова і голова християнських демократів Маріана Юречко заявили, що «міністр внутрішніх справ ставить під загрозу безпеку Чехії», а його поведінку характеризують як державну зраду.


Ян Гавачек наполягає, що його плани візиту в Москву служили «відволікаючим маневром» в зв'язку з підготовкою викриття російських спецслужб і повинні були приховати справжні мотиви виклику в Прагу для консультацій чеського посла Вітезслава Півоньки.