Згідно з оцінкою поточної ситуації, головними загрозами для НАТО є тероризм і Росія, заявив міністр оборони Чехії Лубомір Метнар.

 

Про це він повідомив в ході прес-конференції за підсумками зустрічі з головою Військового комітету НАТО Стюартом Пічем, що перебуває в Празі з офіційним триденним візитом.


З верховним військовим представником Північноатлантичного альянсу Лубомір Метнар обговорив участь російських спецслужб у вибуху складу боєприпасів в Врбетіце в 2014 році. Стюарт Піч знову в зв'язку з цим висловив Чехії підтримку з боку НАТО.


Глава Міноборони Чехії вказав, що в контекст загроз Північноатлантичного альянсу з боку Росії вписується і участь агентів ГРУ в підготовці вибуху. Стюарт Піч, зі свого боку нагадав, що за цим стоять ті ж агенти, які організували вибухи в Болгарії і провели атаку в Солсбері.

Також голова Військового комітету НАТО вказав на спроби Росії порушити територіальну цілісність України, та відмовіцій в доступі в Чорне море. За словами Піча, НАТО буде стежити за ситуацією і очікує від РФ припинення нарощування військ на кордоні з Україною.