Передбачувана зустріч президентів Росії Путіна і США Джозефа Байдена може відбутися не в третій країні, а в форматі відеоконференції.

Саміт "буде окремим предметом для розгляду епідеміологами", - повідомив прес-секретар російського президента Дмитрій Пєсков в четвер, 13 травня, відповідаючи на питання, чи може така зустріч пройти в режимі онлайн.


Декількома годинами раніше Путін провів відеоконференцію з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, який прибув до Москви. Кремль пояснив такий формат зустрічі запобіжними заходами під час пандемії COVID-19.

 

Джозеф Байден 13 квітня запропонував російському колезі зустрітися на вищому рівні в "третій країні" в найближчі місяці на тлі повідомлень про посилення військової присутності РФ на кордоні з Україною. Фінляндія і Австрія вже висловили готовність стати майданчиком для зустрічі. Швейцарські дипломати теж повідомляли про бажання їх країни стати господинею саміту.


Відносини Росії і ряду західних країн, включаючи США, в останні тижні загострилися. У квітні Байден підписав указ про введення нових санкцій проти Москви. Крім того, Вашингтон розпорядився вислати 10 російських дипломатів зі Сполучених Штатів. Росія відповіла аналогічною висилкою і заборонила в'їзд ряду колишніх і діючих високопоставлених американських посадових осіб.