Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко має команду професіоналів, що можуть сформувати Кабінет Міністрів України, що зможуть оперативним чином включитись в роботу управління країною. Натомість чинний президент Володимир Зеленський не має сформованої надійної команди, непрямим свідченням чого є його небажання пов'язувати своєї ім'я із людьми, що де-факто працюють в його команді, у зв'язку із можливими репутаційними втратами від результатів роботи таких людей.

 

Про це під час пресконференції сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, передає INTV.

 

«В команді Юлії Тимошенко є професіонали своєї справи: аграрна політика -Вадим Івченко, електроенергія і ЖКХ - Кучеренко, зовнішня політика - Григорій Немиря і так далі. Просто бери і формуй Кабмін, бо є професіонали, що можуть стати міністрами на цих постах», - сказав він.

 

За словами політолога, натомість у Володимира Зеленського немає таких професійних людей у команді, і він не бажає пов'язувати своє ім'я з будь-ким, щоб не стати репутаційно відповідальним за наслідки їх роботи.

 

«Зеленський відділяє себе від команди. Я і «моя команда» - це для нього окремі речі. Він швидше позиціонує себе не як капітан, а як тренер чи то інвестор. При цьому каже, що знає, що робити, але чи застраховані ми від помилок?» - сказав Вадим Карасьов.

 

Політолог звернув увагу на питання щодо наміру влади відкрити ринок землі, вказавши на те, що владою «не було прораховано ризики щодо питання продажу землі», що може негативним чином вплинути не лише на аграрний сектор країни, а на стабільність країни в цілому.

 

«Чи є реальне розуміння, які будуть наслідки? Агарне питання завжди призводило до важливих змін в соціальній і політичній структурі. І якщо країни невдало проводити реформи, то були приречені на цикли політичної деградації, перерозподілу і нестабільності на десятки років вперед», - зауважив він.

 

Вадим Карасьов наголосив, що під час останньої пресконференції за результатами дворічної роботи на посаді президента України, Володимир Зеленський повсякчас наголошував на тому, що «знає, що робити» і «знає, куди йти».

 

«Але слід розуміти: може, мова іде про велосипед, який стоїть на місці як спортивне спорядження в фітнес-клубах. І чи їде він у правильному напрямку? І чи може звернути не туди, і будуть наслідки для країни?» - риторично наголосив політолог.