Партія «Батьківщина» зробила все можливе для того, щоб підтримати згідно з новим законом про референдум ініціативу громадян розпочати процедуру проведення всенародного волевиявлення на захист землі. Тепер справа за владою, чи готова вона дозволити українцям висловити свою думку, чи буде блокувати ці наміри.

 

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв під час виступу з трибуни парламенту.

«Це буде перевірка, зокрема і ЦВК, чи буде право громадян на волевиявлення підтримано або знехтувано. Я думаю, це також буде реальна перевірка, чи ухвалений монобільшістю закон про референдум   робочий, який надає, за словами президента, право громадянам самим визначати свою долю, чи це є закон-фікція, який дозволяє у будь-який спосіб уникати волевиявлення громадян», - зауважив народний депутат.

Він нагадав, що сьогодні, 1 червня, ініціативна група «земельного» референдуму, яка налічує 11 тисяч людей з усієї України, разом з командою «Батьківщина» подаватимуть до ЦВК необхідні для реєстрації документи. А з моменту подачі документів протягом 90 днів вони збиратимуть три мільйони підписів для проведення референдуму на захист української  сільськогосподарської землі.

«Водночас паралельно в Дніпропетровській області були уповноважені аж 60 людей, які будуть збирати 3 мільйони підписів з цього ж питання. Для нас сьогодні момент істини - чи ЦВК підтримує загальноукраїнський референдум за народною ініціативою, чи вона підтримує авантюристів, які пробують зірвати важливий «земельний» референдум», - політик.

Нагадаємо, 22 травня під час зборів ініціативної групи одноголосно було підтримано питання майбутнього референдуму, яке звучатиме: «Чи підтримуєте ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?»