Верхня палата Парламенту Чехії до 29 червня відклала обговорення питання про можливість президента Чеської Республіки Мілоша Земана виконувати обов'язки глави держави, повідомляє Чеське радіо.

 

Спочатку цю проблему обговорить конституційна комісія і конституційно-правовий комітет.

На думку сенаторських комітетів у закордонних справах, оборони і безпеки, Мілош Земан втратив здатність керувати країною.

«Президент не погоджує свої рішення з урядом. Своїми діями він ставить під загрозу роботу інших конституційних органів. Він невірно трактує Конституцію і інтерпретує реальність таким чином, що плутає причину із слідством », - заявив минулого тижня з цього приводу сенатор Павло Фішер, голова комітету з питань безпеки Сеата ЧР.

Член Верхньої палати також підкреслив, що давно вважає дії Мілоша Земана такими, що суперечать Конституції. Кульмінацією в цьому сенсі він назвав поведінку президента під час кризи, пов'язаної зі справою про вибухи в Врбетіце. «Президент не діє відповідно до своєї клятви, а по відношенню до ЗМІ порушує Хартію основних прав і свобод», - підкреслив голова комітету.


Прес-секретар президентської канцелярії Іржі Овчачек написав в мережі Twitter, що постанова Сенату є нападом на конституційність, свободу і демократію. «Абсолютно брехливе напад організованої групи сенаторів на президента республіки - це напад на конституційність, свободу і демократію. Крок групи сенаторів викликає серйозні підозри в скоєнні кримінального злочину відповідно до §310 Кримінального кодексу - підривної діяльності щодо республіки », - такими словами відреагував в Twitter Іржі Овчачек.