На прохання США російський бізнесмен знаходиться під арештом у Швейцарії. 

Владислав Клющин був заарештований у кантоні Вале 21 березня за розпорядженням швейцарського Федерального управління юстиції, підтвердила представник відомства на запит нашого видання. 

У Мерстві Юстиції його звинувачують у проведенні торгів на десятки мільйонів євро з кількома співучасниками. 

19 квітня американське посольство в Берні офіційно просило про видачу Клюшина, і росіянин зараз знаходиться під вартою. Американці покладались на двосторонній договір про екстрадицію між Швейцарією та США.

До зустрічі Байдена і Путіна

Напередодні зустрічі президентів Джо Байдена та Володимира Путіна в Женеві наступної середи Швейцарія може стати ареною битви між США та Росією. 

Компанія Клюшина М13 розробила систему моніторингу засобів масової інформації під назвою "Катюша" (за назвою реактивна система залпового вогню, відому як "Орган Сталіна"), що використовується Адміністрацією Президента Росії та Міністерством оборони. 

У 2018 році російський засіб розслідування "Проект" з'єднав Клюшина з Олексієм Громовим, першим заступником глави Адміністрації Президента. Він відповідає за контроль ЗМІ.

Тоді "Проект" повідомляв, як спочатку Кремль турбували анонімно керовані канали в месенджерській службі Telegram, але потім почав використовувати їх для цілей російських правителів, наприклад, для допомоги дискредитувати опозиціонера Олексія Навального . Журналісти з'сували, як певну інформацію можна поширювати на відповідних каналах Telegram за окрему

плату, внаслідок чого певні критичні для влади теми є табу. "Проект" припустив, що Клюшин керував особливо популярним каналом "Несигар" для Громова, який зараз має понад 335 000 підписників.

 Клюшин подав позов проти публікації, програної в першій інстанції, але після чергового рішення суду "Проекту" довелося очернити деякі уривки розкриття інформації. Російська служба Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода зараз повідомила, що керівництво Нєсигара тепер знову змінилося. 

 

Москва повинна бути дуже зацікавленою у виключенні можливості екстрадиції Клюшина до США. Тому що бізнесмен - знавець російських дезінформаційних кампаній. Федеральне управління юстиції у Берні є першою інстанцією, яка приймає рішення про екстрадицію переслідуваних за кордон. Скарга на це може бути подана до Федерального кримінального суду. В особливо важливих справах до останньої інстанції також може бути залучений Федеральний верховний суд Швейцарії в Лозанні.