Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) заявив про переговори з підготовки зустрічі глав МЗС у "нормандському форматі".


На спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Берліні в середу, 9 червня, Маас повідомив, що обговорював це питання з главою МЗС Франції Жаном-Івом Ле Дріаном та очільником зовнішньополітичного відомства Росії Сергієм Лавровим.

"Такі зустрічі мають сенс тільки тоді, якщо вони дають якийсь результат. Оскільки не було прогресу останнім часом, ми шукаємо можливості "нормандський формат" і взагалі мінський процес прискорити, дати нові імпульси імплементації мінського процесу, і я працюю зі свого боку над цим", - сказав Маас, цитує агентство "Інтерфакс-Україна".

Дмитро Кулеба натомість наголосив, що завдяки зусиллям міністрів закордонних справ Німеччини та Франції є шанс, що така зустріч відбудеться.

 

Гайко Маас також підтвердив позицію Берліна, згідно з якою той не готовий постачати зброю Києву. Міністр пояснив це тим, що Німеччина є посередником у мирному врегулюванні на Донбасі в рамках "нормандського формату", і тому не може постачати зброю одній зі сторін конфлікту. Водночас німецький міністр запевнив, що Німеччина буде і надалі найбільшим партнером і донором України, а в разі необхідності додаткової підтримки може її розширити