Президент США Джо Байден заявив, що Росію чекають серйозні наслідки, якщо вона буде продовжувати політику, яка завдає шкоди Сполученим Штатам та їхнім союзникам. З такого застереження Байден почав свою першу офіційну поїздку за кордон.

 

Президент США прибув до Великобританії на зустріч лідерів "Великої сімки", напередодні якої він проведе переговори з британським прем'єр-міністром Борисом Джонсоном. Потім 16 червня у Байдена запланована зустріч з Володимиром Путіним в Женеві, повідомляє ВВС.

"Це мій перший закордонний візит на посаді президента США. Я прямую на саміт" Великої сімки ", потім до міністрів НАТО, а потім зустрінуся з містером Путіним, щоб довести йому до відома речі, про які, як я вважаю, він повинен знати, - сказав Байден виступаючи перед американськими військовими на базі Королівських військово-повітряних сил Мілденхолл. - Під час всіх етапів поїздки ми чітко заявимо, що США повернулися, і світові демократії єдині в намірі вирішити найскладніші завдання і проблеми, що мають найбільше значення для нашого майбутнього ".

У Білому домі заявили, що в ході зустрічі з Путіним Байден має намір обговорити цілий ряд питань, які потребують невідкладного вирішення: контроль над озброєннями, кліматичні зміни, військове втручання Росії в Україні, діяльність російських хакерів і переслідування Олексія Навального.

 

Байден підкреслив, що не потерпить будь-яких дій, що завдають шкоди Сполученим Штатам.

"Ми не шукаємо конфлікту з Росією. Ми хочемо стабільних і передбачуваних відносин. Але я ясно висловився: Сполучені Штати дадуть рішучу і значущу відповідь, якщо російська влада буде займатися шкідливою діяльністю", - заявив Байден, виступаючи в Мілденхолл.