Вперше за майже два роки лідери країн Великої сімки (G7) зібралися на саміт, який відбудеться в очному форматі. Триденний саміт розпочався у п'ятницю, 11 червня, на курорті Карбіс-Бей на атлантичному узбережжі англійського півострова Корнуолл.

Прем'єр Великобританії Борис Джонсон з дружиною вітав учасників зустрічі дотиками ліктів та короткими невимушеними розмовами про погоду та соціальне дистанціювання, повідомляє інформагенція AP.


Серед пріоритетних питань, які обговорюватимуть лідери семи провідних демократій світу та Євросоюзу - пандемія коронавірусу, захист клімату та біологічного різноманіття, а також посилення демократичних цінностей, повідомляє інформагентство AFP.

 

 

У саміті вперше зі вступу на свої посади візьмуть участь президент США Джо Байден, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі, а також прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суга.

 

 

А для німецької канцлерки Анґели Меркель (Angela Merkel) це має бути остання зустріч у цьому форматі, адже вона більше не претендуватиме на посаду глави уряду ФРН після парламентських виборів у Німеччині восени цього року.

 

 

У п'ятницю лідери Великої сімки обговорюватимуть насамперед питання відновлення світової економіки після пандемії коронавірусу, а також забезпечення кращого доступу до освіти дівчат.

У суботу, 12 червня, в центрі уваги учасників саміту будуть економічні та зовнішньополітичні питання. У переговорах візьмуть участь також представники Австралії, Південної Кореї, Південно-Африканської Республіки та Індії. У неділю, 13 червня, основним питанням для обговорення будуть кліматичні зміни на Землі.

Країни G7 під час саміту також мають ухвалити рішення про пожертву одного мільярда доз вакцин від коронавірусу біднішим країнам. Джо Байден пообіцяв надати 500 мільйонів доз вакцини BioNTech/Pfizer для цієї ініціативи, а прем'єр Великобританії Борис Джонсон та представники країн ЄС - по 100 мільйонів доз вакцин.

 

 

Активісти провели на пляжі дещо іншу фотосесію, щоб проілюструвати свою критику сутички щодо доз вакцинації.


 

Іншим питанням, яке відіграє важливу роль як для учасників саміту, так і для протестуючих у Корнуолі, є кліматична криза.