Уряд Іспанії помилує каталонських сепаратистів, які перебувають у в'язниці в зв'язку з організацією референдуму про незалежність автономного регіону в 2017 році. Прем'єр-міністр країни Педро Санчес заявив, що виступить з відповідною рекомендацією в Раді міністрів у вівторок, повідомяє euronews.


Раніше проти такого рішення не став заперечувати національний парламент. Верховний же суд висловив в кінці травня відмінну думку: саме ця інстанція в жовтні 2019 року виносила вердикт у справі політиків, звинувачених у підбурюванні до заколоту і розтраті. Мадрид спочатку називав референдум нелегітимним. В результаті 12 каталонців отримали різні терміни. Максимальний - в 13 років тюремного ув'язнення ще - відбуває екс-заступник голови уряду Каталонії Оріол Жункерас. Амністія може торкнутися дев'яти ув'язнених.

 

Акція проти помилувания каталонських сепаратистів - Мадрид, 13 червня 2021 г. Bernat Armangue/Copyright 2021 The Associated Press.

 

У зв'язку з чутками про можливе помилування сепаратистів в червні по країні прокотилися маніфестації. У Мадриді на акцію зібралися до 25 тисяч протестуючих. До неї приєдналися лідер опозиції, голова консервативної Народної партії Пабло Касадо, а також представники ультраправої партії "Вокс" і центристської "Громадяни". При цьому в Барселоні ідею амністії підтримують.


Згідно з опитуванням El Mundo, 61% іспанців виступають проти помилування, 29,5% - за.

Санчес відзначав, що заради виходу з кризи кабмін ухвалить навіть непопулярне рішення, якщо воно буде відповідати інтересам всіх жителів країни.