Вашингтон розширив санкції проти влади Білорусі. Як повідомили в понеділок, 21 червня, в міністерстві фінансів (департаменті казначейства) США, під обмежувальні заходи підпали 16 фізичних осіб, а також п'ять відомств і організацій.


Серед останніх значаться Комітет державної безпеки (КДБ) Республіки Білорусь, Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі, внутрішні війська МВС, УВС Брестського облвиконкому, а також центр ізоляції правопорушників на Окрестіна в Мінську.

У переліку фізичних осіб - прес-секретар Олександра Лукашенко Наталія Ейсмонт, голова Ради Республіки (верхньої палати парламенту) Наталія Качанова, командир спецпідрозділу КДБ Білорусі "Альфа" Сергій Зубков, начальник міліції Мінська Михайло Гриб і заступник міністра юстиції Сергій Калиновський. Крім того, під санкції підпали генпрокурор Андрій Швед, голова КДБ Іван Тертеля, командувач внутрішніми військами Микола Карпенків. У список включені начальник міліції Бреста Олександр Астрейко, а також сім членів Центрвиборчкому.

До додаткових  санкційних заходів вдалися також Великобританія і Канада. Лондон, зокрема, вводить обмеження проти 11 фізичних та двох юридичних осіб, включаючи BNK (UK) Ltd - дочірнє підприємство Білоруської нафтової компанії, одного з експортерів нафтопродуктів.


Рада Євросоюзу 21 червня затвердила четвертий пакет санкцій проти режиму Олександра Лукашенка в Білорусі. Обмежувальні заходи опубліковані в Офіційному журналі ЄС, після чого відразу ж вступили в силу. У списку санкцій внесено 78 фізичних осіб, а також вісім державних підприємств і компаній.

Під них підпали держпідприємство "Белаеронавігація", яке управляє повітряним рухом в Білорусі, а також  фізичні особи, включаючи гендиректора "Белаеронавігаціі" Леоніда Чуро і міністра транспорту країни Олексія Авраменко. Більшість санкцій стосуються продовження репресій режимом Лукашенка. Серед тих, хто потрапив в чорний список, - син Олександра Лукашенка Дмитро та інші.

У переліку також фігурують ряд бізнесменів і такі підприємства, як "Мінський автомобільний завод" (МАЗ), "Білоруський автомобільний завод" (БелАЗ), логістичний оператор "Бреміно груп" і нафтотрейдер ЗАТ "Нова нафтова компанія". Крім того, в ньому числяться компанії "Глобалкастом-менеджмент" і "Логекс", що надають послуги з митного декларування і логістики, і "Сохра", що займається просуванням білоруської продукції на зовнішніх ринках.
Фізичним особам з цього списку заборонено в'їжджати на територію Європейського Союзу, їхні активи, якщо вони є в країнах ЄС, будуть заморожені. Заморожуються і активи компаній. Громадянам та фірмам з Євросоюзу заборонено надавати їм кошти.