Україна в Парламентській асамблеї Ради Європи змогла подолати опір російського лобі і внести принципові поправки до проєкту резолюції про захист прав кримських татар на території окупованого Росією Криму. Українська делегація боролася за недопущення включення в текст документу поправок, запропонованих Росією.

 

Про це повідомила голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева.«Ще не розпочалися голосування на літній сесії, але ми вже можемо констатувати величезну перемогу. Сам факт того, що файл, який називається «стан кримських татар», а ми його ще називаємо «про порушення прав кримських татар», є на літній сесії, це величезна перемога», - зазначила голова української делегації в Асамблеї.

 

Протягом квітня-травня українська делегація боролася за недопущення включення в текст документу поправок від представників російського лобі.

«Тобто лобі російське ми збили», - зазначила народний депутат.

 

Марія Мезенцева зазначила, що правки, які подала Україна, будуть підтримані під час голосування за резолюцію, адже їх вже затвердив профільний комітет ПАРЄ.

«Ми дуже високо оцінюємо і поважаємо текст резолюції», - додала Мезенцева.

 

Серед інших пріоритетів української делегації на літній сесії ПАРЄ залишаються дебати щодо конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьби з цими явищами (Стамбульська конвенція).

«Україна активно брала участь в написанні нового міжнародного документу, є стороною-підписантом. Але пройшло 10 років, і український парламент не може зуміти ратифікувати конвенцію», - пояснила Марія Мезенцева.

Вже в цьому році Верховна Рада повинна ратифікувати Стамбульську конвенцію, зазначила народний депутат.

 

Російська делегація вимагає розгляду в ПАРЄ питання про постачання води в окупований Крим. Також депутати з РФ хочуть підняти питання про санкції проти народного депутата від «ОТЗЖ» Віктора Медведчука.

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи відмовив усім кандидатам від РФ у виборах на пост судді Європейського суду з прав людини.

 

Раніше в ПАРЄ затвердили доповідь і резолюцію по російському опозиціонеру Олексію Навальному.У документ внесли відомості про передбачуваний отруєнні політика, до якого причетні влади РФ, а не «серйозна хвороба».