Рейтинг "Слуги народу" тримається на Володимирі Зеленському. Прямо корелюється з рейтингами президента.

Так ситуацію з рейтингами партій описує у своєму блозі на gazeta.ua політолог Олег Саакян

 

Ситуація навколо каналів Віктора Медведчука і Тараса Козака, компрометуюча інформація про Петра Порошенка - це все зіграло в плюс Зеленському і звісно ж маргіналізувало частину опонентів. Тут очевидно ситуативний сплеск, який може стати сталим, тільки у разі системних рішень з боку Банкової і демонстрації ефективної політики. За інших обставин - бульбашка лусне.

Ключовим для зростання рейтингів "Слуги народу" є відсутність альтернативи для ядра виборців Зеленського. Для центристів, для яких Порошенко та Медведчук не їх герої, є Юлія Тимошенко, яка поступово нарощує рейтинги. За пів року можемо отримати ситуацію, коли головне протистояння буде між "слугами" і "Батьківщиною". Рівновіддалено по флангах знаходитимуться ОПЗЖ та "ЄС".

Питанням, яке може обвалити рейтинги "слуг", стане земля. Це постійно битиме по підтримці. Друге - тарифи восени. Як тільки прийдуть платіжки, рейтинги правлячої політсили дізнаються про це першими.

У "Батьківщини" ситуація більш райдужна. Стала центриська позиція імпонує виборцям. Тобто потенціал для нарощення значно вищий, ніж у ОПЗЖ та "ЄС". Тихим сапом, але Юлія Володимирівна набирає. Вже потісняє "Опоплатформу". Може вийти на друге місце. Цьому сприятиме питання землі. Тимошенко сприймають як опозиційного лідера цієї та тарифної тем. Вони є частиною її ідеологічної бази. І якщо тарифи це сезонно, то із землею рядом необдуманих кроків, влада сама штовхає в ситуативну підтримку Тимошенко тих, хто ніколи не був її симпатиками.

 

Нагадаємо, політичну силу "Слуга народу" підтримують 20% виборців. Партію "Європейська солідарність" - 18,5%. За Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" готові проголосувати 12% виборців. За партію "Опозиційна платформа - За життя" - 11,9%, за "Силу і честь" - 7,2%. Такі результати опитування КМІС, проведеного 1-7 червня.