Цієї неділі у Франції відбувся перший тур виборів до місцевих рад. Він став невтішним для президентської партії «Вперед, Республіка».

 

Так починає аналіз ситуації та тенденцій з відходу "нових облич" доктор політичних наук, політолог Ігор Петренко у своєму блозі на korrespondent.

Петренко нагадує, що замість прогнозованих 15% голосів вона здобула лише 10-11%.  В лідерах же опинились французькі праві. До певної міри ці вибори можна вважати репетицією президентських виборів, які відбудуться наступного року. І в Макрона тут все не надто райдужно...

Ляпас, який Макрон отримав під час своїх регіональних поїздок засвідчує, що у французькому суспільстві є частина вкрай невдоволених та розчарованих. Здебільшого вони невдоволені рівнем життя, який впав після пандемії. Є претензії й до політичних поглядів чинного президента. Але також можна побачити певну тенденцію, коли поряд із запитом на «нові обличчя» є зважання на професіоналізм команди. 

Так чи інакше, продовжує політолог, але пандемія та породжені нею економічні проблеми змушують виборців у різних країнах більше уваги звертати на команди фахівців, наприклад прихід Байдена до влади, який переміг несистемного Трампа, також може бути таким свідченням. А що в Україні?

 

Петренко констатує, що в Україні президент Зеленський є лідером соцопитувань. Він контролює політичний порядок денний і задає тон всьому політичному життю. Все це кореспондується й на його політичну силу. Поряд з цим запит на фаховість у нас також присутній, а от пропозиція явно обмежена. Рейтинги ОПЗЖ та ЄС знижуються...

"За останніми опитуваннями, підріс рейтинг Тимошенко, яка акцентує увагу на фаховості та досвіді своєї команди. Як в опозиції в неї дуже обмежений функціонал, але вона ним користується найефективніше - продукує не просто критику влади, а конкретні розв'язання нагальних проблем", - звертає увагу Петренко.

Крім того, додає експерт, це друга партія ("Батьківщина"-ред.) за кількістю обраних депутатів у місцевих радах та третя за кількістю обраних голів...