Замість обіцяного монобільшістю і прем'єр-міністром економічного зростання та справедливості, з 1 липня, коли відбудеться так званий «запуск ринку вільного продажу землю», люди отримають великі проблеми.

 

Таке переконання висловила заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп.

«Коли за тиждень до запуску «ринку землі», Кабмін терміново вносить зміни в порядок ведення Держреєстру речових прав на нерухоме майно, а прем'єр-міністр дає доручення міністерствам роз'яснити громадянам, як саме все це працюватиме, то я розумію, що влада не готова до запровадження цього закону. Хоча саме ця влада взяла на себе повну відповідальність за рішення, яке не підтримує більшість громадян України», - наголосила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка зауважила, що замість продажу землі, її власники стикнуться з випадками шахрайства і не зможуть захистити своє право на землю від рейдерства та беззаконня.

«На сьогодні незрозуміло, куди звертатися простим громадянам і фермерам, щоб убезпечити себе від втрати землі. Невідомо, хто та як захищатиме їхні права та відновлюватиме справедливість», - обурилася Олена Кондратюк.

Вона запропонувала заслухати прем'єр-міністра Дениса Шмигаля у п'ятницю, на Годині запитань до Уряду, щоб він дав конкретні роз'яснення, як буде впроваджуватися ринок продажу землі. А також наголосила на необхідності взяти Верховній Раді під особистий контроль це питання, адже «нам потім відповідати перед громадянами України».