Президент США Джо Байден сказав, що під час особистої зустрічі із Володимиром Путіним у Женеві "чітко заявив" йому, що "відповість" на "кібератаки чи втручання в економіку" Сполучених Штатів. Так само відповідь буде і за "дії, що становлять шкоду інтересам США".

 

Про це Байден заявив, виступаючи на віртуальній події, що має на меті залучення коштів для виборчих кампаній Демократичної партії США, повідомляє Голос Америки з посиланням на Білий дім.

За словами президента, він розуміє "розбіжності" між країнами у певних питаннях, але хоче "стабільних і прогнозованих" відносин між США та Росією. Байден також нагадав, що під час своїх зустрічей із європейськими союзниками, закликав їх тиснути на Китай, аби країна "дотримувалась правил глобальної економіки у 21-му сторіччі".

Головне, підкреслив Байден, "ми доводимо, що наша демократія може робити для людей те, що автократи кажуть, що ми не можемо".


Тим часом, деякі оглядачі й представники Республіканської партії критикують адміністрацію Байдена за м'який підхід до Росії, зокрема, у питанні протидії газопроводу "Північний потік-2".

Як заявив в інтерв'ю Fox News сенатор-республіканець Тед Круз, Байден "зробив подарунок Володимиру Путіну на багато мільярдів доларів, коли зняв обов'язкові санкції за "Північний потік-2".

"Я автор цих санкцій, вони мають двопартійну підтримку, були ухвалені 1,5 роки тому. І цей газопровід був на 95% закінчений. Президент Трамп підписав ці санкції о 7 вечора у четвер, і за 15 хвилин до того компанія, що будувала трубопровід, оголосила, що негайно призупиняє роботу. Це була ключова перемога, і Джо Байден все зіпсував і зробив величезний подарунок Путіну. І ця помилка - історичний геополітичний "ляп", де через покоління Росія зароблятиме мільярди на подарункам Байдена, а Європі і США це зашкодить", - заявив республіканець.

 

 

Раніше сенатор-республіканець Джеймс Ріш, член Сенатського комітету з міжнародних відносин, оприлюднив заяву за результатами зустрічі президентів Байдена та Путіна, у якій заявив: "Я розчарований, що будівництво Північного потоку-2 наближається кінця з кожним днем".

Водночас, адміністрація Білого дому неодноразово наголошувала, що виступає проти "Північного потоку-2", але при цьому висловлювала сумнів, що США можуть зупинити на 95% добудований проект, що розташований в іншій країні.

Також Байден заявляв, що вводити санкції проти "Північного потоку-2" зараз було б контрпродуктивно для відносин з Європою.