Потрібно виправити в законі про референдум той недолік, коли будь-яка фейкова ініціативна група може заблокували можливість проведення референдуму з будь-якого питання. Саме це сталося з ініціативною групою «земельною» референдуму, який допомагала людям організувати команда «Батьківщини».

 

Про це заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв заявив під час виступу з трибуни парламенту.

«Конституційний суд заблокований, Центральна виборча комісія не може ухвалювати рішення без «погодження» з Офісом президента. А в результаті, громадяни не можуть організувати референдум для того, щоб висловити свою позицію з найважливіших питань, зокрема щодо можливості купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення», - зазначив Сергій Соболєв.

На переконання народного депутата, ситуація, що склалася, є фактично порушенням прав тих громадян, які не голосували за партію влади чи президента, та не поділяють впровадженої політики поводження з землею.

«У нас відсутня будь-яка нормативна оцінка земель, взагалі відсутні межі земельних ділянок. Зараз селяни від карпатських полонин і до чорноземів центру й півдня починають прораховувати, що отримає громадянин і держава в цілому від так званого «ринку землі». Але владна команда заблокувала людям будь-яку можливість висловитися», - обурився  заступник Голови партії «Батьківщина».