Верховна рада у другому читанні ухвалила законопроєкти про корпоративне управління в банках і про виведення банків з ринку, які мають прискорити отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС та поглиблення взаємодії із МВФ.

 

За законопроєкт №4367 проголосували 279 нардепів на засіданні 30 червня, законопроєкт №4546 підтримали 256 депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа про корпоративне управління в банках, його метою є імплементація європейського законодавства відповідно до зобов'язань, узятих Україною перед міжнародними партнерами, та "наближення законодавства до найкращої світової практики".

Так, документом НБУ надається право вимагати відчуження корпоративних прав у певних випадках і удосконалюється механізм тимчасового позбавлення права голосу.

Змінами також передбачається також посилення вимог до корпоративного управління в банках і удосконалюються положення щодо пов'язаних з банком людей. Зазначається, що зміни спрямовані на зменшення можливостей для маніпуляцій з боку банків та збільшення контролю з боку НБУ.

Згідно з пояснювальною запискою до документа про виведення банків з ринку, зміни удосконалюють законодавство, що регулює механізми стягнення збитків з пов'язаних з банком людей.

Також він запроваджує поняття "договір про добровільне відшкодування шкоди (збитків)", який укладається між Фондом гарантування вкладів та пов'язаною з банком людиною, і "мирова угода", яка підлягає затвердженню судом у встановленому законодавством порядку.