Обов'язковою умовою завезення та застосування в Україні незареєстрованих пестицидів та агрохімікатів має бути документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні виробника. Але законопроєкт №2289 її скасовує. Це суперечить Конституції, яка гарантує громадянам екологічну безпеку, а також не відповідає регламентам Європейського Союзу.

 

Про це заявив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Вадим Івченко під час обговорення вказаного законопроєкту.

Він також закликав депутатів замислитись про екологічну безпеку та бути відповідальними перед громадянами України.

«Давайте хоч раз будемо державниками. Коли у 2015 році ми ухвалювали відповідний законопроєкт, то думали про те, як забезпечити здоров'я людей, як забезпечити громадян України нормальними продуктами харчовими. Ми не думали про те, як завезти безмежну кількість пестицидів і агрохімікатів в Україну. Не думали про те, як з будь-якої країни оці незареєстровані хімікати мають завозитись в Україну. Ми навіть говорили про державні випробовування і документальні підтвердження. Ось про що думав парламент минулого скликання, і я дякую всім державникам, хто підтримує цю позицію», - заявив Вадим Івченко.

Парламентар закликав направити законопроєкт №2289 на повторне друге читання. Однак закон було прийнято 291 голосом народних депутатів.