Монобільшість не підтримала подані народними депутатами від фракції «Батьківщина» проєкти постанов про скасування рішення Верховної Ради про ухвалення проєкту закону №5153 про так звану «податкову амністію» та №5156, який вводить кримінальну й адміністративну відповідальність за недекларування громадянами свого майна.

 

Виступаючи під час обговорення вищеназваних проєктів постанов, Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко наголосила на тому, що парламент має виправити помилку, яка була зроблена «слугами народу», коли було ухвалено законопроєкт №5153.

«Цей закон зобов'язує людей, які важкою працею накопичували своє майно, в тому числі сплачуючи податки, нібито «добровільно» заповнити нульову декларацію і при певних параметрах - сплатити 5% в бюджет. По-перше, не добровільно, тому що за незаповнення цієї декларації потім наступає кримінальна й адміністративна відповідальність. А по-друге, тут є нерівність правил, адже коли депутати, президент, урядовці заповнювали нульову декларацію, їм не треба було сплачувати податків, а для народу ці побори ввели. Це ніяка не податкова амністія, це руйнація і ліквідація середнього класу країни!» - обурилася Юлія Тимошенко.

Водночас, за її словами, законопроєкт №5153 дає право тим, хто реально має кримінальні корупційні тіньові статки, їх легалізувати за 5%.

«Це не боротьба з корупцією, а легалізація кримінальних статків абсолютно нечесним шляхом!» - зауважила лідер «Батьківщини».

Однак депутати від монобільшості своїми голосами залишили чинним порядок декларування і сплату 5% податку на майно, що зазначені в законопроєкті №5153, та адміністративну й кримінальну відповідальність за неподання такої декларації, передбачені законопроєктом №5156.