США готові відповісти на дії хакерів з Росії, якщо проведені ними кібератаки не припиняться. Про це президент Сполучених Штатів Джо Байден повідомив журналістам після телефонної розмови з Путіним у п'ятницю, 9 липня. Глава Білого дому не розкрив подробиці, проте ствердно відповів на питання про можливість атак на російські сервери, з яких відбуваються напади на структури в США, пише DW.


В ході годинної бесіди з Путіним Байден закликав його припинити дії  кіберзлочинців, що базуються в Росії.  Вашингтон піде на будь-які заходи, необхідні для захисту американського народу і критично важливої ​​інфраструктури, підкреслив Білий дім. Кремль же запевнив співрозмовника, що готовий припиняти "кримінальні прояви в інформаційному просторі" разом зі Сполученими Штатами.


Байден і Путін на зустрічі в Женеві 16 червня домовилися про початок консультацій щодо стратегічних питань, включаючи кібербезпеку. Американський лідер запропонував російському колезі список з 16 сфер, в яких хакерські атаки будуть заборонені. Президент РФ згодом стверджував, що велика частина таких злочинів скоюється з території США. Саміт не привів до різкого повороту в російсько-американських відносинах.