Міністри фінансів країн "G20 " в другий день зустрічі в Венеції обговорюють план по боротьбі з транскордонним ухиленням від сплати податків. Напередодні, за даними інформаційних агентств, вони підтримали угоду 130 держав про проведення міжнародної податкової реформи, яка передбачає введення податку на доходи великих корпорацій в розмірі 15%, повідомляє euronews.


Олаф Шольц, міністр фінансів Німеччини заявив: "Вирішення питання про проведення конференції в глобальному масштабі стане історичним моментом, а мінімальне оподаткування - це реальна ключова перевага для демократії і для справедливості глобального оподаткування. І це дасть нам шанс покласти край перегонам по мінімізуванню податків".


Крім того, як повідомляється, члени "двадцятки" домовилися про те, щоб якомога швидше взяти під контроль пандемію коронавірусу, але ніяких конкретних зобов'язань не прийняли, незважаючи на заклик Незалежної групи високого рівня збільшити фінансування профілактичних заходів для недопущення нової кризи щонайменше на 75 мільярдів доларів протягом наступних п'яти років.

У п'ятницю десятки активістів екологічних організацій спробували привернути увагу учасників зустрічі до проблеми зміни клімату і її впливу на економіку, розташувавшись посеред мостів, вулиць і площ Венеції.