Прем'єр-міністр Іспанії, соціаліст Педро Санчес, у суботу, 10 липня, вирішив змінити майже половину свого уряду.

Це було необхідно для подолання ситуації, яка виникла в результаті ряду помилок, допущених у боротьбі з економічною кризою, наслідками пандемії COVID-19 та при вирішенні інших проблем, включаючи зовнішню політику. Міністрів, які викликали найбільшу критику в суспільстві, звільнено.

 

Серед звільнених були міністр закордонних справ Аранча Гонсалес Лая, який, як заявив DW Хав'єр Ортега, професор політології Мадридського університету, "відповідальний за недавню гостру кризу з Марокко", і міністр освіти Ізабель Селаа, напади якої щодо приватної релігійної освіти викликала протести населення. Зі свого боку, міністр юстиції Хуан Карлос Кампо "заплатив за амністію каталонських сепаратистів, яка була дуже критикована іспанцями".


Але найбільшим сюрпризом, зазначив далі політолог, стала "відставка трьох ключових урядових діячів - першого віце-прем'єр-міністра Кармен Кальво, а також міністрів Івана Редондо та Хосе Луїса Абалоса". Вважається, що саме вони керували антикризовою політикою країни, включаючи антикризові заходи. За словами професора, ці люди були "радикальними у прийнятих рішеннях, що викликало негативну реакцію в суспільстві і часто не призводило до позитивних результатів".

 

За словами прем'єр-міністра Санчеса, відтепер його першим заступником буде Надя Кальвіньо, колишній міністр економіки. Її знають як поміркованого політика та видатного економіста. Вважається, що за останні місяці це врятувало країну від руйнівних заходів, запропонованих її колегами, таких як націоналізація приватного сектору або надмірне збільшення податків. За інформацією DW, звільнені міністерські посади також займатимуть "помірковані та досвідчені політики".

"Вилучення з уряду найбільш суперечливих цифр допоможе нормалізувати ситуацію в країні, успішніше боротися з економічною кризою та іншими наслідками пандемії", - резюмував професор Ортега.