Зростання числа нелегальних мігрантів, що прибувають з Білорусі до Литви, турбує литовських політиків. Вони мають намір звернутися за підтримкою до ЄС і НАТО.

 

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що введення додаткових санкцій для Білорусі через підбурювання міграційного кризи було б самим правильною відповіддю Євросоюзу.

 

Gabrielius Landsbergis© DELFI / Domantas Pipas

Про це він заявив у понеділок по прибуттю в Брюссель на засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу. "Ми повинні направити дуже чіткий сигнал як Лукашенко, так і іншим диктаторам, про те, що такі заходи, які використовуються проти держав, тягнуть за собою відповідь. Ми повинні негайно, відразу ж почати обговорювати подальші санкції (...) Санкції повинні бути дуже чіткими, швидкими, і, на мою думку, це найправильніший відповідь ", - сказав Г. Ландсбергіс.

 

Також група депутатів сейму (парламенту) Литви виступила з ініціативою визнати спровоковану Білоруссю незаконну міграцію "гібридною агресією" і розглянути можливість початку консультацій з НАТО. Як повідомляє агентство BNS, проект резолюції такого змісту зареєстрований у понеділок, 12 липня, в секретаріаті законодавчих зборів у Вільнюсі.

"Я вважаю, що ми точно можемо констатувати, що мінський режим сприяє незаконній міграції через Білорусь. Ця гібридна агресія може розширюватися, використовуватися і навіть стати основою для нових загроз в контексті широкомасштабних військових навчань" Захід ". Тому ми ставимося до цього дуже серйозно і разом з урядом пропонуємо відповідь і заходи стримування ", - наводяться в прес-релізі слова голови Комітету з питань національної безпеки і оборони сейму Лаурінаса Касчюнаса.

 

У разі продовження і посилення "гібридної агресії" ініціатори пропонують почати консультації на предмет територіальної цілісності Литви, політичної незалежності та безпеки з членами НАТО і, в першу чергу, з США.

Литовський парламент має намір також звернутися до держав ЄС, Єврокомісії та інших відомств із закликом надати Литві необхідну допомогу в протистоянні "гібридній агресії". Литва виступає за введення з боку ЄС нових санкцій після недавно узгоджених секторних санкцій, затверджених в зв'язку з примусом Мінськом до посадки літака Ryanair і арештом опозиційного блогера Романа Протасевича.