Ефективність роботи Верховної Ради України за підсумками п'ятої сесії можна оцінити як вкрай низьку, оскільки більшість рішень парламенту не були спрямовані на вирішення і забезпечення соціально-економічних інтересів українців, натомість в порядку денному містились лобістські законопроекти, що забезпечували потреби певного кола зацікавлених осіб.

 

Про це в кулуарах Верховної Ради сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок, підбиваючи підсумки п'ятої сесії парламенту поточного скликання, передає INTV.

 

«Серед усього масиву законопроектів, що вносяться в зал - 50-60% є лобістськими. І влада через керовану монобільшість просуває ухвалення цих законопроектів», - сказав він.

 

За словами політика, фракція «Батьківщина» протягом сесії ініціювала низку законопроектів, які були покликані вирішити вкрай нагальні потреби українців, проте парламентська більшість повсякчас блокувала такі ініціативи, а самі документи часто навіть не були внесені до порядку денного Верховної Ради. Разом із тим, фракція «Батьківщина» підтримувала корисні для суспільства закони інших фракцій, і категорично проти виступала щодо лобістських рішень.

 

«З огляду на те, що в порядок денний вносили народні депутати та уряд, то жодних слів критики дібрати не можливо», - зазначив він.

 

Як приклад, народний депутат назвав закон про зменшення оподаткування для грального бізнесу, що було вкрай неприпустимим рішенням.

 

«Ми пам'ятаємо, як автори лобістського закону про легалізацію грального бізнесу в Україні - «Слуга народу» і український уряд - обіцяли нам мільярдні надходження до дохідної частини бюджетів місцевих громад. Натомість бачимо, що акциз направляється саме до державного бюджету, а самі надходження є вкрай мінімальними», - пояснив він.

 

«Це недобрі тенденції того, що влада декларує одне, а впроваджує інше - лобістські, нелогічні, непрактичні і некорисні для України закони», - додав народний депутат.

 

Серед позитивних рішень Верховної Ради України, Сергій Євтушок назвав рішення ВРУ, яка не допустила легалізацію канабісу в Україні.

 

«Слава Богу, в українському парламенті знайшлись депутати, які не підтримали такої злочинної ініціативи з легалізації бізнесу з обігу наркотиків в Україні», - сказав він.

 

Зазначимо, календарним планом передбачено розпочати шосту сесію Верховної Ради дев'ятого скликання 7 вересня 2021 року, а закінчити 21 січня 2022 року. Водночас керівництво парламенту зазначає, що у 30-у річницю Незалежності України відбудеться урочисте засідання Ради 24 серпня, а також можливі позачергові сесії у порядку, визначеному законом.