Сполучені штати та Німеччина досягли згоди у питанні завершення будівництва газогону "Північний потік 2".


Про це заявила помічниця державного секретаря США Вікторія Нуланд під час слухань у Сенаті США, пише Суспільне.

Положення угоди будуть опубліковані "найближчим часом".

За словами Нуланд, Німеччина взяла на себе зобов'язання вжити всіх необхідних для тиску на Росію заходів, в разі якщо та використовуватиме газогін для "політичного шантажу", не лише на національному рівні, але на рівні ЄС.

 

Раніше американські ЗМІ з посиланнями на джерела в урядових колах повідомляли, що США і Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво газогону "Північний потік 2". Адміністрація президента США Джозефа Байдена фактично відмовиться від давньої критичної позиції Вашингтона щодо "Північного потоку-2". Ця угода має покласти край багаторічній напруженості між США і Німеччиною.

Офіційні особи США при двох попередніх президентських адміністраціях виступали проти "Північного потоку-2" через побоювання, що це посилить економічний та політичний вплив Москви у Європі. Критики проєкту стверджували, що трубопровід дозволить Кремлю посилити залежність Європи від свого природного газу, а потім використовувати його для шантажу союзників США.

Раніше видання Bloomberg повідомило, що Німеччина готова посилити санкційний тиск на Росію, якщо вона буде використовувати постачання газу для тиску на Україну.