Міністерство закордонних справ Німеччини закликало РФ і України повністю дотримуватися домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту в Донбасі, які були досягнуті в грудні 2019 року в Парижі, пише DW.

 

"Ми звертаємося, перш за все, до Росії із закликом до більш конструктивних, ніж досі, дій з вирішення конфлікту", - заявили у відомстві в четвер, 22 липня, з нагоди річниці угоди Тристоронньої контактної групи (ТКГ) про додаткові заходи щодо забезпечення перемир'я на сході України.
Зокрема, Росія повинна забезпечити пропуск на переходах уздовж лінії розмежування, які протягом місяців блокують сепаратисти, досягти прогресу в процесі розмінування і виведення важких озброєнь, мовиться в заяві.

 

Україні також необхідно виконати взяті на себе зобов'язання, зокрема, імплементацію так званої "формули Штайнмайера" в національне законодавство, відзначили в зовнішньополітичному відомство ФРН.

 

Одночасно МЗС ФРН закликало сторони конфлікту забезпечити можливість спостережної місії ОБСЄ більш ефективно здійснювати моніторинг. "Для цього їй необхідний безперешкодний і безпечний доступ до всієї області конфлікту. Німеччина спільно з Францією і раніше буде докладати зусиль для довгострокового врегулювання конфлікту в східній Україні на основі мінських домовленостей", - підкреслюється в заяві.

 

22 липня 2020 року Тристороння контактна група по мирному врегулюванню ситуації на сході України (Україна, ОБСЄ, Росія) домовилася про повне припинення вогню на  Донбасі. Угода, яка вступила в дію 27 липня, передбачала заборону на наступальну і розвідувально-диверсійну діяльність, використання літальних апаратів, заборону на застосування вогню, включаючи снайперський, заборону на розміщення важкої артилерії і техніки в населених пунктах і поблизу об'єктів інфраструктури.