Нижня палата Конгресу США схвалила поправку, яка дозволить вводити санкції проти Північного потоку-2. Конгресмени підтримали законопроєкт про фінансування Держдепартаменту у 2022 році.

 

Про це повідомляє  журналіст Bloomberg Government Джек Фітцпатріа.

За проголосували 217 конгресменів, проти - 212. Законопроект також передбачає введення заходу, який має заблокувати право президента США Джо Байдена відмовитися від санкцій проти російського газопроводу Північний потік-2.

 

«Ми розраховуємо, що адміністрація президента почує наш сигнал і зробить пріоритетним питанням європейську енергетичну безпеку», - заявила конгресмен-демократ від штату Огайо Марсі Каптур.

Конгрес США двічі (в 2019 і 2020 роках) голосував за санкції проти проєкту в межах прийняття оборонного бюджету на наступний рік. Вони дозволили зупинити будівництво газопроводу приблизно на рік, але в січні цього року російський трубоукладач Фортуна відновив укладання труб. Пізніше до нього приєдналося інше російське судно - Академік Черський. На початку червня президент РФ Володимир Путін оголосив, що укладання труб для першої з двох ниток Північного потоку-2 завершено. За даними Nord Streem 2 AG, будівництво мають намір завершити в серпні.