Як тільки справа дійшла до реальної можливості виявлення народовладдя, влада руками ЦВК припинила всі п'ять ініціатив щодо проведення Всеукраїнського референдуму.

 

На це звернув увагу політолог Андрій Золотарьов в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Враховаучи, що базовий регіон прихильників Юлії Тимошенко це так звана"одноповерхова Україна", де позицію влади по землі не підтримують, люди проти розпродажу землі, можна собі уявити як Юлія Тимошенко "відіграла" б цю тему проти влади", - сказав він.

На думку Золотарьова, влада боїться на додаток до наявних проблем додати ще проблему референдума. Таким "технологічним" кроком влада зумисно перешкодила діям Тимошенко та "Батьківщини".

"Адже подати пропозицію може тільки одна група по одному питанню. Тому тут має місце політична технологія. Група, яка першою прийшла до ЦВК з ініциативою проведення референдуму, скоріш за все, і не планувала збирати 3 млн. підписів, а от групі Тимошенко, що прийшла  слідом - відмовили у проведенні референдуму та підставі того, що вже зареєстрована інша ініциативна група", - констатував експерт.

 

Політолог Кость Бондаренко додав, що технологія якраз була спрямована на нейтралізацію ініциативи Юлії Тимошенко.

"Зверніть увагу: із п'яти питань, які намагалися винести на референдум, чотири лежать у основі програми Юлії Тимошенко, це те, на чому акцентує увагу "Батьківщина"", - зауважив він.

Політолог нагадав, що "Батьківщина" неодноразово говорила про те, що вони винесуть це питання на референдум.

На думку Бондаренка, стояло завдання взагалі не дати можливості Тимошенко користуватися таким інструментом як референдум.

"В умовах, коли ми бачимо що протягом кількох місяців рейтинги у "Батьківщини" і Тимошенко доволі суттєво зросли, очевидно, що влада буде робити розворот щоб бити по Тимошенко і вибивати у неї з-під ніг ідеологічну основу", - переконаний експерт.

У влади є проект та зобов'язання, нагадав Бондаренко, - потрібно землю зробити товаром, при цьому потрібно мінімізувати ризики. "Одна політична сила, а саме "Батьківщина", поставила завдання не допустити перетворення землі на товар - значить її ініциативи потрібно нейтралізувати", - пояснив дії влади експерт.