Сьогодні в Україні спостерігається систематична проблема - девальвація постанов і звернень Верховної Ради до парламентів інших країн.

 

Про це заступник Голови партії «Батьківщина», Перший заступник голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря заявив з парламентської трибуни, виступаючи перед голосуванням за проєкт Постанови про Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО (MNNA).

«Я в котрий раз звертаю увагу на систематичну проблему. Йде девальвація постанов і звернень Верховної Ради до парламентів інших країн. Коли ми ухвалюємо такі постанови, після того нічого не відбувається, і ми знову пачками приймаємо такі постанови. Кожен має зважити на наслідки», - сказав він.

 

Окрім того, він звернув увагу на три проблеми щодо зазначеної постанови, а саме:

- неправильно визначений адресат звернення. Рішення про надання такого статусу не ухвалює Конгрес США;

- таке звернення і такий статус не надають безпекових  гарантій Україні.  Такі гарантії може надати договір про взаємну оборону, якого в Україні немає;

- ухвалення такого звернення або отримання такого статусу може не допомогти, а навпаки - зашкодити  євроатлантичній інтеграції України.

«Хочу нагадати, що у 2017 році Верховна Рада вже приймала подібне звернення. Наша країна не отримала такого статусу, і Україна аж не набагато наблизилася до НАТО. Водночас склалася певна традиція, що Верховна Рада ухвалює символічні звернення. Для того, щоб нібито сказати, висловити таке сподівання. Дипломати говорять, що для танго потрібні двоє. Одне бажання, висловлене ВРУ, не означає, що інша сторона готова його прийняти», - підкреслив Григорій Немиря.

Зазначений проєкт Постанови підтримали лише 24 народних депутати України.