За запропонованим алгоритмом лідера Партії ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко українська влада за наявності політичної волі могла б знизити тарифи для населення України вже найближчим часом, але повсякчас відмовляється виконати таку пропозицію через власну фінансову зацікавленість у корупційних потоках енергогалузі.

 

Про це під час пресконференції сказав експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко, передає INTV.

 

Він нагадав, що Юлія Тимошенко зареєструвала законопроект, відповідно до якого пропонує газ вітчизняного видобування спрямувати виключно на потреби населення, що дозволить відмовитись від імпорту газу.

 

«Україна щороку видобуває 14,2 млрд кубометрів газу, чого якраз буде достатньо на потреби населення. Ми могли б себе забезпечити власним газом, а відтак знизити тарифи утричі», - наголосив він.

 

Костянтин Матвієнко нагадав слова Тимошенко, що зниження тарифів для населення «вивільнить доходи громадян, підвищивши їх купівельну спроможність».

 

«Я не розумію, чому влада опирається цій ідеї», - висловив здивування він.

 

Також політолог нагадав, що Юлія Тимошенко пропонує спрямувати частину коштів від МВФ на субсидії для населення.

 

«Загалом Партія «Батьківщина» зайняла доволі прагматичну позицію, яка навіть об'єктивна в інтересах чинної влади. Тому що Тимошенко б'ється за підвищення купівельної спроможності людей - це прагматична позиція, бо чим вона вища - тим надійніша економіка, краще забезпечена армія соціальна галузь і т.д. Тому Тимошенко в такий спосіб намагається допомогти передусім суспільству, та владі в тому числі, щоб вона могла бути більш-менш стабільною в непростих і турбулентних умовах», - завершив він.