У разі обрання главою держави Анн Ідальго обіцяє боротися за рівні права для всіх дітей у Франції. Якщо вона стане президентом, то буде першою жінкою і першим керівником з подвійним громадянством.

 

Мер Парижа Анн Ідальго оголосила про висунення своєї кандидатури в президенти Франції. Про це вона офіційно заявила в неділю, 12 вересня, в ході виступу в Руані на півночі Франції, а на вечір того ж дня заплановано інтерв'ю на французькому телебаченні, передає агентство AFP.

"Я хочу, щоб у всіх дітей Франції були такі ж можливості, які отримала і я", - наводить її слова агентство dpa. Якщо доньці робочого і швачки Анн Ідальго вдасться стати президентом, вона стане не тільки першою жінкою на вищій державній посаді, а й першим главою держави з подвійним громадянством: Франції та Іспанії, де вона народилася.

62-річна член Соціалістичної партії Ідальго користується підтримкою лідера соціалістів Олів'є Фора, але їй ще належить пройти внутрішньопартійні праймеріз. На посаді столичного мера, яку вона обіймає з 2014 року, Анн Ідальго активно проводила "зелену" політику: за час її перебування на посаді в Парижі була значно розширена мережа велосипедних доріжок, багато парковок перебудовані в вуличні кафе і майже повсюдно введено обмеження швидкості 30 км /год.

 

За результатами опитувань, рівень підтримки Ідальго в даний момент не перевищує 10 відсотків.

На сьогоднішній день про свій намір брати участь в президентських виборах, запланованих на квітень 2022 року, заявили майже 30 політиків. Чинний президент Емманюель Макрон поки ще ніяк не висловлювався на цю тему.