Олександр Лукашенко не буде розмовляти із Заходом, поки там не скасують "антибілоруські санкції".

 

«Ми визначимо місце, зустрінемося та обговоримо. Але поки ці бездумні санкції та приниження нашого патріотично налаштованого народу не будуть скасовані, ми не будемо з ними розмовляти, ми не станемо на коліна », - повідомляє "Свабода" з посиланням на його прес службу.

Він також назвав спроби Брюсселя тиснути на нього через Москву "неповажною поведінкою". Розповів, що йому відомо, що голова Європейської ради Шарль Мішель попросив президента Володимира Путіна допомогти у вирішенні різних питань.

«Поводять себе, вибачте мене, як собаки побиті, і в дрібницях: у спорті, культурі, інших сферах. На наших хлопців дарма тиснуть: Басков (колишній голова Федерації хокею з шайбою ) вийшов із прапором президента - ворог, ми вимагаємо виключення з федерації. Негідники дріб'язкові. Дійсно нечесна поведінка ", - заявив Лукашенко.

Він зазначив, що триває діалог з європейськими країнами. Але він "напружений", через вимоги, які стосуються внутрішньої політики Білорусі - виборів, політичних в'язнів тощо. Лукашенко порадив "вирішувати свої проблеми, які європейці вирішити не можуть".

Він також назвав ситуацію з мігрантами на європейському кордоні проблемою Заходу. Мовляв, раніше вони заявляли, що готові прийняти всіх біженців з Афганістану та інших країн, а тепер виганяють їх зі своєї території, "спускаючи собак та стріляючи їм над головами".

 

Нагадаємо, Міжнародна федерація хокею (IIHF) на п'ять років дискваліфікувала президента Федерації хокею Білорусі (ФХБ) Дмитра Баскова за погрози спортсменам і зловживання повноваженнями.

25 листопада 2020 року IIHF поінформувала Федерацію хокею Білорусі та особисто Баскова про початок розслідування його ймовірної причетності до інциденту, який призвів до смерті громадянина Білорусі Романа Бондаренко.