Норвегія прощається з консервативним урядом за часів прем'єр-міністра Ерни Солберг після восьми років. Опозиційна соціал-демократична партія Йонаса Гара Стьоре у понеділок  перемогла на парламентських виборах. Солберг заявила, що вона змирилася з поразкою і оголосила про відставку свого кабінету. За словами прем'єр-міністра, існує "явна більшість, яка хоче іншого уряду".

 

Згідно з прогнозами, які було оприлюднено після закриття виборчих дільниць, Робітнича партія на чолі з ексглавою МЗС країни Йонасом Гаром Стере здобуває 26 відсотків голосів виборців. Консерватори, очолювані чинною прем'єркою Ерною Солберг, отримують на виборах 20 відсотків голосів.

Згідно з прогнозом, соціал-демократи та чотири інші лівоцентристські політичні сили отримають 102 депутатських мандати у 169-місному парламенті, повідомляє агенція новин Reuters. Нині ці політичні сили мають лише 81 мандат. Робітнича партія може здобути 88 мандатів.

Лідерка Консервативної партії Норвегії Ерна Солберг очолює уряд країни з 2013 року. Перед цим при владі у Норвегії перебували соціал-демократи та їхні союзники, а уряд очолював чинний генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. За підсумками виборів 2017 року політична сила Солберг сформувала коаліцію та уряд меншості разом з правопопулістами та лібералами.

 

На фото відставна прем'єр -міністр Солберг (праворуч) та переможець на виборах Стере, безпосередньо перед виборчими дебатами минулого тижня.  AFP