Президент США Джо Байден спростував повідомлення ЗМІ про те, що в ході телефонної розмови голова КНР Сі Цзіньпін відмовився зустрічатися з ним.


"Це неправда", - сказав Байден у відповідь на питання журналістів президентського пулу, чи відповідають дійсності повідомлення на цю тему.

Раніше газета Financial Times та Reuters з посиланням на джерела, обізнані про зміст телефонної розмови двох лідерів, повідомила, що Байден запропонував китайському колезі провести перший очний саміт, але отримав відмову.

Замість цього Сі Цзіньпін наполягав на тому, що Вашингтону слід змінити тон щодо Пекіна на менш різкий, зазначили джерела видання.

Радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що звіт не є точним відображенням дзвінка. Однак джерело, яке був серед тих, хто був проінформований про дзвінок, підтвердило, що повідомлення було точним.

 

Нагадаємо, 9 вересня Байден поспілкувався із Сі Цзіньпіном. Це була друга телефонна розмова двох політиків відтоді, як президент Байден вступив на посаду у січні, і перший телефонний дзвінок за останні 7 місяців.
Як повідомив китайський державний телеканал, Сі сказав Байдену, що політика США спричинила "серйозні труднощі", і належне вибудовування відносин "має вирішальне значення для майбутнього та долі світу".
Водночас, як повідомили у Білому домі, двоє лідерів мали "широку стратегічну дискусію", в якій вони обговорили сфери, де їхні інтереси збігаються, а також ті, де інтереси та цінності двох країн розходяться.