Влада традиційно мала намір обійти наболіле тарифне питання в Раді. Спробувавши перекласти відповідальність на місцеве самоврядування. А на проблему субсидій просто хотіли цинічно закрити очі, залишивши мільйони українців без допомоги держави в оплаті космічних сум комунальних платежів.

 

На це звертає увагу політолог Дмитрій Корнєйчук у дописі на своїй facebook-сторінці

Однак, додає політолог,, хитрий маневр «зелених» провалився завдяки жорсткій і принциповій соціальної позиції лідера опозиції і двічі прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

"Саме через її ультиматуму в п'ятницю Рада і монокоаліція була змушені викликати «на килим» прем'єра Шмигаля. Якому довелося визнати те, про що постійно публічно говорить Тимошенко", - зауважує Корнєйчук.

По-перше,нагадує експерт, в бюджеті немає грошей не тільки на виплати нинішніх субсидій, а й на збільшення їх через підвищення тарифів на газ і опалення.

По-друге, влада свідомо не тільки не знижує тарифи, але і не хоче допомагати місцевій владі стримувати тарифи при підвищенні ціни на газ для населення і теплокомуненерго, за які відповідає підконтрольний Банковій «Нафтогаз».

 

"І тільки завдяки наполегливості Тимошенко, єдиній з усіх політиків, що захищає інтереси простих людей, Шмигаль був змушений попросити у парламенту виділити ще 12 млрд грн на субсидії. А також заговорити про те, що Кабмін буде гарантувати адекватні ціни на газ для теплокомуненерго і бюджетних організацій, передбачити в бюджеті-2022 компенсації місцевій владі, щоб не підвищувалися тарифи на опалення цієї зими", - пише Корнєйчук.

На думку експерта, Шмигаль, кажучи про стабільні річні тарифи на газ для населення, знову обдурив українців. Адже з весни ціна на газ для населення зросла з 7 грн до 8 грн за куб. Плюс - середня ціна доставки газу в районі 2 грн за куб. Тобто - мінімум газ буде обходиться в цей опалювальний сезон українцям близько 10 грн за куб. Це рекордна ціна за всі 30 років незалежності країни. Такий ось «подаруночок» українцям від влади, яка обіцяла «кінець епохи бідності».

Таким чином, пише експерт,завдяки конструктивній та народної позиції Тимошенко влада змушена знайти реальні гроші на субсидії. А це вже полегшить життя для мільйонів пенсіонерів. І менше вкрадуть на «великих будовах».

Втім, додає Корнєйчук, якби зараз Рада прийняла законопроект Тимошенко про обов'язкові поставки газу українського видобутку населенню за собівартістю, то це б відразу вивело країну з тотальної бідності. Адже тоді б газ коштував для українців 3-4 грн за куб, а не придумані для збагачення «зелених» 8 грн.

"Як бачимо, тільки Тимошенко реально домагається захисту соціальних прав людей. Тільки вона, навіть перебуваючи в опозиції, успішно бореться за поліпшення життя українців. Хоча багато її соціальних ініціатив свідомо блокує корупційна і боягузлива влада", - пише політолог.

І ми розуміємо,зауважує Корнєйчук, що якби Тимошенко стала прем'єром, то за лічені дні були б знижені тарифи, знайдені кошти на збільшення пенсій, соціальних виплат.

"Це світогляд Тимошенко, який не змінюється роками. Ось тільки президенту і олігархам дуже страшно, щоб в країні був такий народний прем'єр-міністр. Хоча, по суті, Тимошенко виконає ті соціальні обіцянки, які мільйонам людей давав на президентських виборах сам Зеленський. Якому повірили, що він стане антиПорошенко, але різниці в підсумку не виявилось", - наголошує політолог.