"Ресурсний" законопроект №5600, який наразі розглядається в комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, передбачає зростання вартості ліцензії на право здійснення оптової торгівлі тютюновими виробами у 2022 році майже вдвічі - до 975 тис. грн (150 мінімальних заробітних плат), у 2023 році - втричі, до 1,49 млн грн (230 мін. з/п).

 

"Вартість ліцензії відв'язується від фіксованого розміру та переводиться в мінімальні зарплати. Аргументація Мінфіну: на сьогодні налічується 109 таких ліцензіатів, з яких лише 54 мають дохід понад 12 млн грн.  

Крім того, запропонована ініціатива зобов'язує виробників тютюнових виробів для електричного нагріву (ТІЕН) визначати максимальні роздрібні ціни (МРЦ) на цю продукцію, яка використовуватиметься в обчисленні податку на додану вартість (ПДВ) і акцизного податку. Також дані про МРЦ будуть необхідні для функціонування нової системи адміністрування 5-відсоткового роздрібного акцизного податку, який надходитиме до місцевих бюджетів, уточнила вона.

 

Ця норма в разі ухвалення законопроекту діятиме з 2022 року.