На виборах до Бундестагу Німеччини попереду перебуває Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН). У ніч на понеділок, 27 вересня, вона набирає 25,8 відсотка голосів, а консервативний блок Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) - 24,1 відсотка, що є найнижчим показником за всю історію блоку.

 

Про це свідчать неофіційні попередні результати, які публікує соціологічна служба Infratest dimap на замовлення телерадіокомпанії ARD, пише DW.

На третьому місці опівночі партія "Союз 90/Зелені", що набирає 14,6 відсотка голосів. Вільна демократична партія (ВДП) отримує 11,5 відсотка, а правопопулістська "Альтернатива для Німеччини" - 10,5 відсотка. За даними Infratest dimap, у Бундестаг наразі також проходить Ліва партія - за неї проголосували 5 відсотків виборців.

Згідно з цим прогнозом, СДПН отримає у Бундестазі 205 місць, ХДС/ХСС - 194, Зелені - 116 місць, ВДП матиме 91 мандат, АдН - 84 місця, а Ліву партію представлятимуть у парламенті 39 законодавців.

 

Протягом декількох тижнів надходили повідомлення про рекордне число виборців, які проголосували поштою. Не виключено, що їхня частка може становити близько 40 відсотків. Одна з причин, через яку багато виборців вдались до такого виду голосування, - пандемія COVID-19.

Громадяни ФРН обрали депутатів 20-го за рахунком Бундестагу. Через кілька тижнів законодавці мають обрати нового канцлера Німеччини, який затим сформує уряд.