На муніципальних виборах у Граці, другому місті Австрії, комуністична партія несподівано стала найбільшою партією. Ультраліва партія набрала рекордні 28,9 відсотка голосів у студентському місті. Навіть для лідера комуністичної партії (КПÖ) Ельке Кар перемога стала несподіванкою: "Я не могла цього очікувати".


На попердніх виборах перемагала консервативна ÖVP, до складу якої входить також канцлер Себастьян Курц. Протягом багатьох років ця партія була чи не найбільшою партією в Граці. Нинішній мер ÖVP Зігфрід Нагль, який займав цю посаду 18 років, подав у відставку через невтішний результат.

Ймовірно, його наступником стане Ельке Кар, лідерка КПÖ. Тоді вона стане першою жінкою - мером міста. Незабаром після результату вона не хотіла попередньо висуватись на посаду мера; спочатку вона хоче провести перемовини можливими партнерами по коаліції. ÖVP вже виключає таку можливість.

 

Канцлер Курц сказав в одному з інтерв'ю, що він "дуже здивований "виграшем КПÖ. "Це має бути поживою для роздумів, що комуністи в Австрії можуть виграти вибори", - канцлер. Голова місцевої фракції FPÖ у Граці каже, що він розчарований мешканцями Граца. "Виборець завжди правий, але тепер я не впевнений".

 

KПÖ була заснований після революції у Росії 1917 року з метою зробити Австрію комуністичною країною. З 1933 по 1945 рік партія була заборонена; після Другої світової війни за підтримки Рад на національному рівні партія зуміла здобути близько 4,5 % голосів на своєму піку. Сьогодні KПÖ відіграє незначну роль на національному рівні.

Однак у Граці партія розбудувала потужну базу влади в останні роки. Аналітики кажуть, що комуністи виросли через "політику, орієнтовану на обслуговування", наприклад, через створення гарячої лінії, де орендарі можуть повідомляти про свої проблеми з орендодавцями. KПÖ також виділився в кампанії прогресивними планами житла та громадського транспорту.