Канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив, що йде у відставку на тлі розслідування антикорупційної прокуратури, що ведеться проти нього.  Тимчасовим главою уряду стає глава МЗС Австрії Олександр Шалленберг. Курц повідомив, що залишиться лідером Австрійської народної партії і буде депутатом парламенту.

 

6 жовтня в штаб-квартирі Австрійської народної партії (АНП), відомстві канцлера і Міністерстві фінансів Австрії пройшли обшуки. Прокуратура з протидії економічним злочинам та корупції веде розслідування стосовно дев'яти осіб, у тому числі самого канцлера, за підозрою в зловживанні довірою і хабарництві.

Слідчі вважають, що в період з 2016 до 2018 року бюджетні кошти міністерства фінансів використовувалися для фінансування соцопитувань з позитивними оцінками в інтересах АНП і для їх подальшої публікації на ресурсах приватного видання "Естеррайх" за фінансову винагороду. В Австрійській народній партії, що входить в урядову коаліцію, відкинули звинувачення і назвали обшуки інсценуванням політичних опонентів.