Росія дозволить заступниці держсекретаря США Вікторії Нуланд відвідати країну для переговорів, хоча раніше внесла її в «чорний список», після того як Вашингтон погодився скасувати аналогічне обмеження, накладене на громадянина Росії. Про це Москва повідомила в неділю, повідомляє ГА.

 

Нуланд, яка, як очікується, буде знаходитися в Москві з 11 по 13 жовтня, прибуде з візитом в період вкрай напружених стосунків між країнами. У Держдепартаменті повідомили, що вона зустрінеться з високопоставленими офіційними особами РФ для обговорення двосторонніх, регіональних і глобальних питань.

«Вона дійсно була в санкційних списках, це передбачає те, що людина не може перетнути кордон, - заявила представник МЗС РФ Марія Захарова, - коли [США] включали російських представників, міжнародників, в свої санкційні списки. Тому в даному випадку це питання було вирішене на паритетних засадах ».

Захарова підтвердила, що Нуланд прибуде в Росію.

Пізніше вона пояснила радіостанції «Говорить Москва», що з списку санкцій США був виключений один громадянин Росії, не уточнивши, про кого йде мова.

США ввели цілий ряд санкцій проти Росії. Відносини між Москвою і Вашингтоном знизилися до мінімальних рівнів з часів «холодної війни» після російської анексії українського Криму в 2014 році, і залишаються напруженими по ряду інших питань.