Лідерка Тайваню Цай Інвень відповіла на пропозицію керівника Китаю Сі Цзіньпіна про «мирне возз'єднання». Вона заявила, що острів продовжуватиме зміцнювати власну військову оборону та не піде шляхом, що пропонує Пекін.

Про це пише The Guardian.

 

Відповідаючи на неодноразові погрози лідерів Китаю про те, що Пекін одного разу захопить Тайвань - силоміць, якщо це буде потрібно, та повалить його демократично обраний уряд, президентка сказала, що Тайвань має рішучість захищати себе та своє майбутнє, що "має вирішуватися відповідно до волі тайванського народу".

 

Цай Інвень сказала це у Національний день Тайваню - 10 жовтня. 

"Ми продовжимо зміцнювати нашу національну оборону та демонструвати свою рішучість захищати себе, щоб ніхто не зміг змусити Тайвань піти тим шляхом, що намітив нам Китай", - сказала лідерка Тайваню.

"Ми не діятимемо необдумано, але не має бути абсолютно жодних ілюзій щодо того, що тайванський народ скориться перед тиском", - додала вона.

У КНР, в офісі у справах Тайваню, вже прокоментували її слова: "Ця промова виправдовує незалежність Тайваню, розпалює конфронтацію, розділяє історію та спотворює факти".

 

Як повідомлялося, військові відносини з Китаєм наразі у найгіршому стані протягом 40 років. Про це заявив міністр оборони Тайваню Чіу Го-чен.

Чіу Го-чен також попередив, що Китай може організувати повномасштабне вторгнення на острів до 2025 року.

 

Тайвань вважає себе суверенною державою, проте Пекін вважає Тайвань своєю провінцією, що відкололася.