Переговори делегації США з високопоставленими представниками радикального ісламістського руху "Талібан", що відбулися в столиці Катару Досі 9 і 10 жовтня, були "відкритими і професійними". Про це повідомляє прес-служба Держдепу США увечері в неділю, 10 жовтня. Це були перші подібні переговори, що відбулися в форматі особистої зустрічі.


За інформацією Вашингтона, основними темами обговорення були проблеми безпеки, боротьба з тероризмом, а також надання громадянам США, Афганістану та інших держав можливості безпечно покинути країну.

Крім того, на зустрічі обговорювалися права людини, в тому числі важливість повноцінної участі дівчаток і жінок у суспільному житті в Афганістані, а також надання США гуманітарної допомоги безпосередньо населенню країни, вказали в Держдепі. "Обговорення пройшли у відкритій і професійній манері, причому делегація США підкреслила, що судження щодо" Талібану "буде виноситися на підставі справ, а не слів", - йдеться в прес-релізі, оприлюдненому Вашингтоном за підсумками зустрічі.

 

Зустріч делегації США з представниками "Талібану" 9 і 10 жовтня в Досі стала першою після виведення військ з Афганістану. Напередодні цих переговорів в Держдепі підкреслили, що ця зустріч не означає визнання влади талібів з боку США.