Новим канцлером Австрії стане дипломат Александер Шалленберг, який очолював МЗС країни в уряді Себастьяна Курца, який пішов у відставку.

 

Увечері в неділю, 10 жовтня, президент Австрії Александер Ван дер Беллен, виступаючи перед журналістами у Відні, підтвердив, що 11 жовтня приведе його до присяги, повідомляє DW.

"Нинішній урядовий криза закінчена, - заявив глава австрійського держави. - Робота на користь нашої країни може бути продовжена".

 

За словами Ван дер Беллена, він уже переговорив з Шалленбергом, а також віце-канцлером Австрії Вернером Коглером і ті запевнили його, що "для подальшої спільної роботи (в уряді Австрії. - Ред.) є стійкий фундамент". "Обидва відповідають за ці свої слова. Зараз я очікую фазу концентрованої роботи", - підкреслив політик, додавши, що через скандал, що призвів до відставки Себастьяна Курца, довіру австрійців до політики підірвано.

 

Юристу, професійному дипломату Александеру Шалленбергу 52 роки, він володіє кількома іноземними мовами. Вважається, що він багато в чому підтримує курс екс канцлера Австрії Курца - особливо в тому, що стосується проблем міграції.