Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель оцінив ймовірність розміщення військово-навчальної місії ЄС на території України найближчим часом.


За словами Борреля, це рішення буде схвалено в ЄС після вивчення доцільності,.

"Давайте зробимо крок назад. Україна насправді подала запит на допомогу Євросоюзу в секторі професійної військової освіти (PME). Ми створили місію з виявлення фактів, щоб оцінити потреби в цій галузі.

Дискусії щодо визначення оптимального шляху підтримки України в PME-секторі тривають. Потрібно провести більш істотний аналіз, щоб визначити найбільш відповідний і ефективний підхід до цієї справи. Ми не ухвалимо рішення з цього питання під час саміту, - розповів Боррель в інтерв'ю "Радіо Свобода" напередодні саміту Україна-ЄС.

 

Як повідомлялося, Євросоюз планує створити в Україні військово-консультативну та навчальну місію. Згідно з документом, навчальна місія ЄС (EUATM) покликана консультувати Департамент освіти Міністерства оборони України та Генерального штабу з «впровадження плану реформування професійної військової освіти».

В Україні на сьогодні діють дві цивільні місії ЄС, найбільша з яких - Консультативна місія Європейського союзу в Україні, яка діє з 2014 року, в ній працюють 300 осіб в Києві і чотирьох інших містах України із завданням реформувати сектор цивільної безпеки. Ще одна місія, створена в 2005 році, спрямована на поліпшення безпеки уздовж молдавсько-українського кордону.